LG G6’nın Ekran Oranı Sıra Dışı Olacak

LG’nin merakla beklenen ve önümüzdeki günlerde detayları netleşecek olan yeni cep telefonu G6 ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre LG G6’nın sıra dışı oranlarda bir ekranı olacak!

LG’nin V20 modelinden sonra kullanıcıların merakla beklediği LG V6‘nın ekran oranları benzer rakiplerine göre daha farklı bir boyutta olacak.

LG G6 modeli QHD+ bir ekrana sahip olabilir!

LG G6 için ortaya çıkan iddiaya göre, telefonda 5.7 inç boyutta ve 18:9 görüntü oranına sahip bir panel kullanılacağı söyleniyor. Piyasadaki en yaygın görüntü oranı olan 16:9 iken, LG’nin QHD+ olarak isimlendireceği bu panelin çözünürlüğü ise 2560 x 1440 yerine 2880 x 1440 oranlarında olacak. LG, yeni panelinde dokunmatik digitizer donanımlarını da panelle tamamen iç içe yapıp, telefonun incelik seviyesini de arttırmayı hedefliyor.

In-Touch Teknolojisinin yanı sıra LG G6’nın, yüzde 10 daha fazla ekran parlaklığına ve yüzde 30 oranında daha az güç tüketimi yapan etkileyici bir panele sahip olacağı tahmin ediliyor. Merakla beklediğimiz LG G6  bakalım bize ne gibi sürprizler sunacak.