Nedir bu Viatori?

Sosyal paylaşım sitelerinde sürekli olarak reklamı yapılan Viatori uygulamasının ne işe yaradığı konusunda ufak bir merak söz konusu.

Bu mobil uygulama %100 yerli sosyal medya sloganıyla piyasaya giriş yaparak, hızla yüz binden fazla indirmeye ve otuz binden fazla aktif kullanıcıya ulaşmış durumda.

Facebook, twitter, instagram gibi sosyal paylaşım platformlarının harmanlandığı Viatori’de, ayrıca check-in yapabiliyorsunuz.

Her durum paylaşımında, aldığınız beğeniler ve yorumlarda uygulama para puan veriyor. Peki bu puanlar ne işe yarıyor? Anlaşmalı kafe, restoran gibi yerlerde bu puanları kullanabiliyorsunuz. Üye işyerlerinden uygulama ile hesap isteyebiliyor, ödeme yapabiliyor ve garson çağırabiliyorsunuz.

Ülkemizde bu tür sosyal paylaşım uygulamalarının oluşturulması ve popülerleşmesi güzel bir şey. Yabancı sosyal medya platformlarının yerini alamayacağı kesin, ancak işlevsellik bakımından gayet başarılı bu yerli uygulamayı desteklemek ve kullanmak gerektiğini düşünüyoruz.

Bir de madem yerli neden ismi yabancı tartışması var tabii… Supercell’i herkes bilir. Oyunları üst sıralardan inmeyen bu firma Finlandiya merkezli. Onlar da bilirdi Fince isimler kullanmayı ancak globalleşmek için İngilizce şart!

Uygulamayı Android ve IOS marketlerden ücretsiz olarak indirebilir ve tamamen ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

iTunes’dan İndirmek için Tıkla!

Google Play Store’dan İndirmek için Tıkla!