Playstation VR, Türkiye Pazarına Giriş Yaptı!

Oyunseverlerin merakla beklediği Sony’nin sanal gerçeklik sistemi Playstation VR,  1699 TL’lik etiket fiyatıyla Türkiye’de teknoloji raflarındaki yerini aldı.

Sony’nin büyük  sabırsızlıkla beklenen sanal gerçeklik sisitemi olan  PlayStation®VR (PS VR), 1699 TL tavsiye edilen satış fiyatıyla teknoloji mağazalarında satışa sunuldu.  Sony Center, Teknosa, Vatan, MediaMarkt, OverGame ve D&R mağazalarında satılan platform ile birlikte Sanal Gerçekliği oyuncularla buluşturan birçok oyun da raflarda yerini aldı. PS VR uyumlu oyunların fiyat aralığı ise 79 TL ile 229 TL arasında değişiyor.

 Sanal Gerçeklikte Devrim!

 Playstation VR, Playstation konsolları için oyun deneyimini en üst seviyeye taşıma konusunda oyunseverler için devrim niteliğinde. Oyun oynarken yaşanan hissi ve gerçekciliği üst düzeye çıkartmak için PS VR; 360 derece baş takibi, geniş görüş alanı, yüksek FPS değerleri ve  SIE‘nin kendi çift kulaklıklı 3D ses teknolojisi gibi en son teknolojilerden yararlanarak oyuncuları bambaşka bir dünyaya taşıyor.
Oyun severler, PlayStation®Move Hareket Kontrol Cihazı, DUALSHOCK®4 Kablosuz Kontrol Cihazı ve yakında gelecek olan PS VR Aim Controller gibi aksesuarları kullanarak sanal ortamlarda keşfe çıkabiliyor ve oyunun dünyasının içine sürüklenerek sezgisel olarak karakterlerle etkileşime geçebiliyor.
Sony’nin PS VR için yayınladığı trailer;

Playstation VR’ın teknik özellikleri ise şu şekilde (Kaynak: Sony);

Özellikler

Ürün Adı: PlayStation VR

Ürün Kodu: CUH-ZVR1 Serisi

Ekran: OLED

Ekran Boyutu: 5,7 inç

Çözünürlük: 1920 x RGB x 1080

(960 x RGB x 1080)

Yenileme Hızı: 120 Hz, 90 Hz

Görüş Alanı: Yaklaşık 100 derece

Mikrofon: Entegre

Sensörler: İvme ölçer, jiroskop

Bağlantı: HDMI, USB

Harici Boyutlar / Kütle

VR gözlüğü: Yaklaşık 187×185×277 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk, çıkıntılı parçalar hariçtir, kafa bandı kısa halindeyken). Yaklaşık 610 g (kablo hariç).

İşlemci ünitesi: Yaklaşık 143×36×143 mm (genişlik × yükseklik × uzunluk, çıkıntılı parçalar hariçtir). Yaklaşık 365 g.

İşlemci Ünitesi İşlevi

3D ses işleme, Sosyal Ekran (yansıtma modu, ayrı mod), Sinematik mod